Вишуканий балет, 1.11.11

Что нового в мире культуры?

Сообщение 28 ноя 2010, 22:31

Ігор Моісєєв

З деяких пір я перестала писати великі відгуки після побачених вистав та концертів…
Але цього разу зроблю виняток – можливо не всі (як і я ще не так давно) знають про чудесний балет Ігоря Моісєєва!
Цей ансамбль затьмарив мою свідомість під час виступу в палаці «Україна»!

Вишуканий балет, 1.11.11


І. Моісєєв - російський артист балету, балетмейстер, хореограф народився у Києві 21 січня 1906 року. Потім жив в Полтаві та Парижі, а згодом поїхав вчитися до Москви.
Після закінчення Хореографічного технікуму його було прийнято до складу балетної трупи Великого театру. І вже в 24 роки Моісєєв стає балетмейстером та постановником танцювальних сюїт в оперних спектаклях.
Але була в майстра одна мрія, про яку він написав листа Молотову з пропозицією організувати ансамбль народного танцю. І отримав відповідь: «Пропозиція добра. Доручити авторові її реалізувати». Так у 1936 році став завідувачем хореографічної частини Театру народної творчості.

Балет

Вже в 1937 році було створено перший в країні професійний ансамбль народного танцю. Почавши з постановок російських народних танців, Моїсєєв згодом займався постановкою українських і білоруських, молдавських, киргизьких, угорських, чеських, аргентинських танців, танцювальних сюїт і сцен, а також спектаклів на історичні і сучасні теми.
Впродовж 60 років Моїсєєв був беззмінним художнім керівником ансамблю. Під його керівництвом були поставлені всі програми: «Танці народів СРСР», «Мир і дружба», «В гостях і вдома» та інші. За програму «Дорога до танцю» Моїсєєв був удостоєний Ленінської премії, а колектив — звання Академічного. У 1943 році Моїсєєв створив першу в країні професійну школу народного танцю (хореографічна Школа-студія при ДААНТ).
Цей ансамбль був першим з ансамблів народного танцю який виступив на сцені паризького Grand Opera та міланського театру La Scala!
У 1966 році в Москві Моїсєєв заснував Хореографічний концертний ансамбль (нині Московський театр класичного балету)
Зараз балет дуже багато гастролює – як в Росії, так і за кордоном!

Концерт

Завдяки своїй улюбленій роботі я і попала на цей концерт! Вже після першого танцю зрозуміла, що такого я раніше ніколи в житті не бачила (хоча і є шанувальницею ансамблів Вірського, Верьовки та Кубанського козачого хору). Цей ансамбль дуже вигідно вирізнявся своїми постановками, костюмами та манерою виконання!
Після другого танцю я дуже пожалкувала, що не маю квитків на виступ наступного дня… Ще за декілька танців – в мене визрів план! А вже на початку другого відділення я точно знала, що прийду вдруге і навіть визначилась кому саме подарую квіти!

Вишуканий балет, 1.11.11


Квіти

Випросити запрошення виявилось дуже легко, а от що робити із задумом з квітами я ще не знала… Справа в тому, що при всій моїй любові до театрів та концертів я ніколи в житті не дарувала квітів артистам! А згодом зрозуміла, що якщо і зроблю це колись, то тільки у якомусь виключному випадку! І ось саме такий випадок!

Ввечері квіти були куплені, зачіска зроблена, плаття вдягнуто! Це було щастя, що в мене не підкосилися ноги, не зупинилось серце на сцені та я не розтягнулась на дуже слизькій підлозі! На жаль, крім моїх в ці два дні квітів майже не було, тому молодий чоловік був дуже радий! До того ж зблизька він виявився ще гарнішим :smu:sche_nie:
Вишуканий балет, 1.11.11


Гастролі

Після Києва балет вирушив у гастролі по Україні - Одеса (26-27.11), Запоріжжя (29.11), Дніпропетровськ (1-2.12), Донецьк (4-5.12) та Харків (7.12).

Я личность творческая - хочу творю, хочу вытворяю!
Аватар пользователя
Linda
красуня
17 [ ? ]
 
Сообщений: 642

Вернуться в Театр, кинотеатр, концерт.

Кто онлайн на велофоруме?

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 7

cron