ВелоБоярка

Отчеты о покатушках, походах, выездах

Сообщение 22 окт 2011, 21:35

Неодноразово буваючи в Боярці, я так і не роздивилась як слід саме місто… А подивитись є на що, адже тут стільки цікавого!

Вдягнувшись зранку як капуста (бо невідомо яка погода буде та наскільки затягнеться наша покатенька), натягнувши на себе яскраво-помаранчеві гетри та такого ж кольору курточку, поклавши ще теплих речей у новенький гламурний велорюкзак, я вирушила на місто зустрічі.

До Боярки ми доїхали швидко та почали оглядини міста зі Свято-Михайлівської церкви, побудованої в 1901 році. Місцева мешканка люб’язно розказала нам про храм, про ікони, які там є, а також про сильних світу цього, які тут вінчались та хрестили дітей.

ВелоБоярка


Довгенько ми затримались біля школи № 2, в якій в 1911 р. був притулок, а у 1921-му, коли в будівлі розмістилась залізнична школа, тут жила бригада комсомольців, які будували вузькоколійку. Серед них був і Н. Островський, на території школи встановлено пам’ятник цьому письменнику та герою його роману «Как закалялась сталь», П. Корчагіну.

ВелоБоярка


Також тут є і пам’ятна дошка Шолом-Алейхему, який довгий час жив у Боярці, та навіть увіковічив це місто у своєму видатному творі «Тев'є-молочник». А прототипами Тев'є та його дружини стала подружня пара із сусіднього містечка Забір’я.

Ще одна гарна жіночка, вчителька цієї школи розповіла нам так багато цікавого з історії Боярки, що ми вирішили не заходити до краєзнавчого музею, та поїхали до залізничного вокзалу, подивитись на «кукушку» - пам’ятник паровозу, який і спас Київ від паливної кризи в морозну зиму 1921-го…

ВелоБоярка


А вже у лісі, по дорозі до Забір’я, ми заїхали до пам’ятника тим комсомольцям, які і побудували вузькоколійку.

ВелоБоярка


У Свято-Покровській церкві на вул. Білгородський нас гостинно зустрів Отець Дмитрій, який не тільки провів нас до храму, все показав та розказав, а ще й пригостив смачненьким, вибачившись при цьому, що не може налити чаю, бо наразі немає напруги…

ВелоБоярка


Ще ми подивились Парк Перемоги, ліцей Богуна та Свято-Миколаївську церкву, після чого поїхали до лісу.

ВелоБоярка


Тут почалось найцікавіше… ну звичайно ж, ми заблукали… і так, що прийшлося йти пішки, переносити велосипеди через воду, та сподіватись хоч на якусь дорогу! Пройшовши вже добрячу частину шляху між очеретом, ми зустріли рибалок, які дуже здивувались… Вони не знали, що з тієї сторони, звідки ми прийшли, є дорога.

ВелоБоярка


І як нам не хотілось, після цього прийшлось повернутись на асфальт… А проїхавши ще трошки, ми все ж таки заїхали до лісу, проїхались непоганою стежинкою аж до самого Хрещатика, та взяли путь до Києва!

ВелоБоярка


Сподіваюсь, наступного разу ми-таки проїдемось задуманим маршрутом – Київ- Забір’я-Малютянка-Київ ;)

Я личность творческая - хочу творю, хочу вытворяю!
Аватар пользователя
Linda
красуня
17 [ ? ]
 
Сообщений: 642

Вернуться в Альманах

Кто онлайн на велофоруме?

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 3

cron