Калининград/Königsberg

Отчеты о покатушках, походах, выездах

Сообщение 01 ноя 2010, 19:02

Не знаю куда правильнее втулить эту тему, но хочу поделиться впечатлениями от пребывания в этом чудном городе!


Я це зробила!

Рішення приєднатись до групи, яка вирушала у подорож вихідного дня до Калінінграду я прийняла дуже швидко, навіть не зважаючи на одне але… я не літаю літаками… Тобто останнього разу літала 11 років тому, і більше такого бажання у мене не виникало. Але потрапити до цього дивного міста можна або автобусом чи потягом з пересадками, перетинаючи кордони Беларусі чи Прибалтики або ж літаком за півтори години. Я знала що очікує моїх друзів при перельоті, про що їх і попередила. Вони не здавались і запропонували свою підтримку!
Стан ступору почався з самого ранку, 30 жовтня, але не цього я так боялась… Перші сльози з’явились, коли я побачила якийсь літак у аеропорту. Себе я заспокоювала тільки єдиним – літаки компанії Аеросвіт дуже великі, потужні, там не будуть відчуватись повітряні ями, і мене не знудить… Наївна, я й не подумала, що літаки бувають різні! І коли автобус нас підвіз до літака Дніпроавіа на 54 місця, у мене був шок! У проході ледь поміщується одна людина, хтось хоч трошки вищий за мене вже торкався головою стелі… І тут почалося! Літак поїхав, потім розвернувся, набрав швидкість, нарешті злетів – і все це під мою тихеньку істерику… Як могла, я намагалася тримати себе у руках, але мій організм зі мною не погоджувався. Не дуже я гарно себе почувала, тому і покликала стюардесу. Попросивши води, я почула у відповідь – чекайте, зараз все буде! Дочекалась я через 30 хвилин…
Хочу сказати, що одним оком я таки підглядала у вікно, та й політ пройшов напрочуд добре! Правда, процес зниження і посадки мені ніяк не сподобався, та все ж таки все пройшло дійсно гарно!
Мабуть тому, політ назад вже не здавався мені таким страшним, поки командир екіпажу не попередив, що на нас чекають зони турбулентності… Трясло зовсім трішки, але постійно… А от наприкінці не тільки на мене, а навіть на людей знаючих чекав сюрприз – це посадка. По-перше були дуже густі хмари при проходженні через які нас добряче колихало. А коли ми їх пройшли, літак так сильно набрав швидкість і так круто почав повертати, що злякалась не тільки я. Ну і саме приземлення було так собі – начебто в’язанку з дровами на землю кинули…
Висновок тут такий – я жива, і навіть здорова, на літаках літати можна. А от чи потрібно це мені і коли наступного разу я на це зважусь – це ще питання!

Калининград/Königsberg


Аеропорт

У порівнянні з Борисполем аеропорт Храброво просто дитячі забавки. Хоча люди і привітні, але ніхто так і не пояснив, що треба заповнити міграційну карту, куди проходити. З українців на борту була лише наша невеличка компанія і ще пару людей, от і тинялись ми там у пошуках виходу! Сама будівля аеропорту ну дуже страшна, половина взагалі недобудована, проте у приміщеннях чисто та затишно!

Калининград/Königsberg


Місто

Поки ми проходили митницю, автобус пішов, коли буде наступний – дізнатись ми не змогли, тому і винайняли таксі. Таксист, провозячи нас містом дуже коротенько розказав нам історію та висадив біля заброньованого номеру в готелі Калінінград у самому центрі міста.
В отелі дізнались, що автобусна екскурсія буває тільки у п’ятницю, тому вирушили у прогулянку самі. Як виявилось я підготувалась дуже добре, тому ці дні за екскурсовода була саме я!
Саме цікаве це те, що Калінінград (тодішній Кенігсберг) був у складі Германії до 1945 року, а вже наприкінці 1947-го всіх німців було депортовано.. Але тут збереглось дуже багато німецьких будівель!

Калининград/Königsberg


Пам’ятки

Почали ми з огляду Кафедрального собору на острові Кнайпхоф. Біля собору знаходиться могила видатного філософа І.Канта, який все своє життя прожив у цьому місці, не виїзжаючи за його кордони. Біля могили – пам’ятник герцогу Альбрехту, засновнику Кенігсберзького університету, останньому магістру та першому герцогу Східної Прусії. А в самому соборі є музей Канта, а також два величезні органи, які було відновлено по німецьких кресленнях.

Калининград/Königsberg


У парку біля собору знаходиться з пару десятків різних пам’ятників. Таке враження, що їх звозили туди з різних місць!

У місті сім мостів через річку Преголю, ще один недобудований та один зруйнований.
По двохярусному мосту їздять потяги та машини, деякі тільки пішоходні, один міст навіть разводний. З Медового мосту можна потрапити до Рибного селища, побудованого в псевдонімецькому стилі- це етнографічний і торговий центр. А за ним, у дворах між домами є дуже красивий Крестовоздвиженський собор.

Біля Кафедрального собору нас умовили прокататись невеличким човном, пригощали там кавою, чаєм та провели дуже гарну екскурсію! Ми подивились на кораблі зблизька, дізнались, де знаходиться музей Світового океану та музей у справжньому підводному човні!

У центрі міста ми зайшли до Кафедрального собору Христа Спасителя, збудованого не так давно.

Із пам'ятників були помічені та сфотографовані такі – Канту біля місцевого Універу (також тут розташовано підземний бункер - музей Бліндаж , в якому комендант Кенігсберга генерал Отто фон Ляш підписав акт про капітуляцію), Петру І, космонавтам - Лєонову, Пацаєву, Романенко, двом бикам, вірніше зубрам, який у народі називають «прокурор проти адвоката», Шилєру - один з небагатьох пам’ятників німецьких часів, а також у Центральному парку – пам'ятники Висоцькому та барону Мюнхаузену!

Калининград/Königsberg


Калінінградський зоопарк, побудований ще у Германії, також вразив! Слони, бегемоти, жирафи, а особливо ведмеді дуже гарно виглядали, місцеві діти підходили до них з капустою, яблуками та морквою!

У музеї бурштину ми вирішили не гаяти часу, накупили різних подарунків – магніти на холодильник, календарі, листівки, ну і звичайно, трошки виробів з бурштину!

Гуляючи містом, подивились на деякі з воріт, які збереглись – Королівські, Брандербурські, Закхаймскі, Ростгартенські (в якому зараз, до речі, розташовано рибний ресторан).

Калининград/Königsberg


Транспорт

Транспорту в місті дуже багато! Мало маршруток, але предостатньо тролейбусів, трамваїв та дійсно багато автобусів ! Трамвай є вузькоколійним, автобуси ходять часто, до речі вони всі з м‘якими сидіннями та дуже комфортабельні!
Трамваєм ми проїхались лише одного разу - подивитись на німецькі будівлі по вул. Тельмана. В деяких домах розташовані банки чи офіси, але у більшості живуть люди. Одні домівки зруйновані, інші побудовані вже в останні роки, але у старому стилі…
Велосипедистів було помічено небагато, хоча погода дуже сприяла вело прогулянкам! У центрі біля одного з озер знайшла велодоріжку, правда і пішохідна зона проходить у тому ж самому місці…

Театри

Звичайно, я не могла залишити поза увагою театри!
У місті є обласний драматичний та театр ляльок, музичний театр та філармонія. На театр ляльок, розташований у будівлі Кірхи королеви Луїзи у Центральному парку ми подивились зблизька, до музичного театру та філармонії, на жаль, не дійшли… Проте побували у обласному театрі на виставі французького циганського цирку у рамках фестивалю Балтійські сезони!
Обласний театр було засновано ще у 1947 році, і розташований він був у іншому приміщенні. А в 1960 році переїхав до реставрованого німецького театру! Зараз у репертуарі ставлять вистави за відомими авторами, багато класики. Сама будівля дуже велика, зал красивий, з гарною сценою та кріслами! Замість буфету у холі стоїть два автомати з чаєм та кавою.

Калининград/Königsberg


Вистава, яку ми подивились називається Циганський рай. Наскільки я зрозуміла, виступала ціла династія циркачів, які багато гастролюють не тільки у себе в країні. Хлопці та дівчата показували фокуси, номери з м’ячами, шарами, літали під стелею. А весь цей час грала жива музика та співалось багато циганських пісень!

Рекомендую подивитись

Последний раз редактировалось Linda 01 ноя 2010, 23:22, всего редактировалось 1 раз.
Я личность творческая - хочу творю, хочу вытворяю!
Аватар пользователя
Linda
красуня
17 [ ? ]
 
Сообщений: 642

Сообщение 01 ноя 2010, 22:43

Вау, Оксана респект и уважуха :)

Чичи-гага
Аватар пользователя
Vampire
48 [ ? ]
 
Сообщений: 4194

Сообщение 01 ноя 2010, 23:03

:co_ol: :co_ol: :co_ol: :co_ol: :co_ol: Классно.....

-- Арфы нет - возьмите бубен!
©
:se_lya_ne:
Аватар пользователя
n4speed
5 [ ? ]
 
Сообщений: 771

Сообщение 02 ноя 2010, 07:14

Молодец :)

I am man!!! Well, nobody's perfect!
Аватар пользователя
Maxud
Darth Vader
32 [ ? ]
 
Сообщений: 3744

Сообщение 02 ноя 2010, 16:12

цікаво. Треба буде якось в спокійній обстакановці почитати-подивитися...молодца!
А так відразу навскидку - мутить вас ото Оксанко в літаку - бо п'єте мало... вестибулярку треба на ґрунті тренувати різного роду алкогольними напоями :-)

Я заперечую будь-яку причетність до власних дій!
Добрий фей.Їм веселку,гаджу метеликами.Дорого.
Аватар пользователя
Zuzik
Мельмацьке тріпло
52 [ ? ]
 
Сообщений: 3980

Сообщение 02 ноя 2010, 19:59



Я личность творческая - хочу творю, хочу вытворяю!
Аватар пользователя
Linda
красуня
17 [ ? ]
 
Сообщений: 642

Сообщение 02 ноя 2010, 21:04

Ох и Оксана!
И не рассказывай мне потом что ты не пьешь больше :-) :-) :-)

Чичи-гага
Аватар пользователя
Vampire
48 [ ? ]
 
Сообщений: 4194

Сообщение 02 ноя 2010, 21:19



Я личность творческая - хочу творю, хочу вытворяю!
Аватар пользователя
Linda
красуня
17 [ ? ]
 
Сообщений: 642

Сообщение 02 ноя 2010, 22:03

Ну ж нет, теперь не отвертишься)))

Чичи-гага
Аватар пользователя
Vampire
48 [ ? ]
 
Сообщений: 4194

Сообщение 03 ноя 2010, 14:27



Я заперечую будь-яку причетність до власних дій!
Добрий фей.Їм веселку,гаджу метеликами.Дорого.
Аватар пользователя
Zuzik
Мельмацьке тріпло
52 [ ? ]
 
Сообщений: 3980

След.

Вернуться в Альманах

Кто онлайн на велофоруме?

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 12

cron